středa 1. července 2015

Knižní plány na léto 2015Tak nakonec jsem se rozhodla, že článek sepíšu a ukážu Vám pár knížek které bych během prázdnin chtěla přečíst :). Sama jsem zvědavá kolik toho nakonec přečtu :). Rozhodně zde neukážu všechny knihy, některé možná přibudou nebo některé třeba číst ani nakonec nebudu :).


Zmizelá - Gillian Flynnová
Zdálo se to jako ideální manželství. Zdání ale může vražedně klamat… 
Amy Dunnová zmizela v den pátého výročí svatby. Nick, její muž, byl po sérii nalezených důkazů obviněn z vraždy své ženy. Nick prohlašuje, že nic nespáchal, Amyini přátelé a zápisky v jejím deníku tvrdí opak. Kdo má pravdu? Jak ji poznat? A pokud je Nick nevinný, kam se poděla Amy? 

Tuto knihu už momentálně čtu a zzatím jsem velmi spokojená. I když na tento žánr mc nejsem, tak tahle kniha mi zatím hodně sedla, tak doufám, že se bude líbit až dokonce :)).


Tím všechno začíná - Robyn Schneiderová
Ezra Faulkner, tenisová hvězda a všeobecný školní mazánek, je přesvědčený, že na každého v životě čeká nějaký průšvih. Je jedno, jak obyčejným životem člověk žije, někde za rohem na něj číhá menší nebo větší tragédie, která mu obrátí svět naruby a kterou teprve všechno začíná. V Ezrově případě je tou tragédií bouračka, která mu sice vzala veškeré vyhlídky na kariéru v tenise, ale zato mu otevřela úplně nové dveře a Ezra se nestačí divit, co všechno ho může potkat na debatních turnajích nebo jak je svět malý a jak krutě někdy osud zaplétá lidské příběhy. Palčivě vtipná kniha o tom, že ze samého středu na úplný kraj je to někdy jen krůček, a naopak. A přesto se zpátky nechce…


Léto na druhý pokus - Morgan Matsonová

Poslední léto, které by mělo trvat navěky… Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska. Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!


Nejtemnější hodina - Barbara Erskinová
Začíná letecká bitva o Velkou Británii. Je léto roku 1940, Evropa se propadá do válečného běsnění a většina Britů upírá zraky k obloze nad Anglií. Evie Lucasová však má oči jen pro skvělého mladého pilota Tonyho. Čeká ji oslnivá kariéra umělkyně, ale ona ztrácí čas tím, že donekonečna kreslí Tonyho portréty. Chce totiž, aby na něj jeho rodiče měli nějakou památku, kdyby se mu ve válce přihodilo neštěstí…O sedmdesát let později se čerstvě ovdovělá kunsthistorička Lucy snaží posbírat střípky vlastního života a vzkřísit ho z trosek. K tomu potřebuje odhalit tajemství obestírající jeden obraz právě od slavné malířky Evelyn Lucasové. Bezděky tak probudí dávno zasutou historii, o níž se záměrně mlčí, a přivolá na sebe zlobu těch, kdo neměli a nemají zájem na tom, aby nevyřčená pravda vyplula na povrch. Ve svém již třináctém románu autorka opět střídá dvě časové roviny (ta válečná je částečně inspirována zážitky jejího otce) a jako vždy překvapí čtenáře nečekaným rozuzlením milostného příběhu.

Tuto knihu mám rozečtenou už z dřívějška a teď o prázdninách bych ji chtěla dočíst. Jinak je to dokonalá kniha, už teď vím že se rozhodně bude řadit mezi mé nejmilejší :).

Život jedna báseň - Colleen Hooverová
Osmnáctileté Layken zvané Lake nečekaně umírá otec, a přestože jeho ztrátu bolestně prožívá, stává se oporou matce i malému bratrovi. Zvlášť když se rodina musí stěhovat přes celou zemi. A na novém místě, kde Lake neočekává vůbec nic dobrého, poznává Willa, kluka ze sousedství s jedinečným smyslem pro humor a vášní pro poezii. Začínající vztah však ukončí šokující odhalení… Další romantický příběh od Colleen Hoverové, autorky bestselleru Bez naděje.


Než jsem tě poznala - Jojo Moyesová
Louisa Clarková je obyčejná dívka žijící mimořádně obyčejným životem. Má ráda svou práci v bistru, svého dlouholetého přítele a svět, který končí s hranicemi malého rodného městečka. Svůj život by za nic nevyměnila. Když však bistro zavřou, Louise měnit musí. Svět Willa Traynora naopak žádné hranice nemá. Je to svět adrenalinu, velkých obchodů i peněz, svět možností bez omezení. Will svůj život miluje. Když ho však nehoda upoutá na kolečkové křeslo, ví, že už ho nebude moci žít jako doposud. 
Jen těžko si lze představit více nesourodou dvojici než náladového a depresivní Willa a jeho novou optimistickou a upovídanou ošetřovatelku Louise… 
Romantický příběh o dvou lidech, kteří nemají nic společného, dokud jim láska k nohám nepoloží celý svět. S ním však i otázku, jak vysokou cenu je člověk ochoten zaplatit za štěstí toho, koho miluje.


Vypravěčka - Jodi Picoultová

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky.
Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? 
Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.


Bezpečný přístav - Nicholas Sparks

Do Southportu se přistěhuje plachá Katie, jejíž minulost halí opar tajemství. Ačkoliv se zprvu brání navázat jakýkoliv vztah, postupem času se seznamuje se sousedkou Jo a Alexem a jeho dětmi a v ospalém jižanském městečku začíná zapouštět kořeny. Musí se tedy rozhodnout – zvolí život na útěku, nebo novou rodinu? Román Nicholase Sparkse, jednoho z nejúspěšnějších amerických spisovatelů současnosti, ukazuje, že v nejtěžších chvílích dokáže člověka zachránit jenom láska. Dítě číslo 44 - Tom Rob Smith

Strhující kriminální příběh s reálným pozadím zasazený do Sovětského svazu 50. let minulého století.
Brutální stalinský režim udržuje všechny občany ve strachu a přikazuje jim věřit, že socialistické společnosti se podařilo zcela vymýtit zločinnost. Mrtvý chlapec nalezený u železniční trati v Moskvě proto nemohl být zabit, jak tvrdí jeho příbuzní. Příslušník ministerstva státní bezpečnosti Lev Děmidov splní rozkaz nadřízených a pomůže zatajit fakta, začnou v něm však hlodat pochybnosti. Brzy poté se společně s manželkou Raisou ocitnou ve vyhnanství na Urale. Zdá se však, že k vraždám dětí dochází i tam…

Ostrov lhářů - E. Lockhartová
Přečtěte si to. A jestli se vás někdo zeptá, jak to skončí, prostě LŽETE!
Báječná rodina Sinclairových.
Soukromý ostrov.
Velice bystrá dívka, se kterou je něco v nepořádku.
Skupina čtyř přátel — Lhářů —, jejichž přátelství začne být destruktivní.
Revoluce. Nehoda. Tajemství.
Lži a další lži.
Pravá láska.
Pravda.
Moderní, sofistikovaný thriller od držitelky Printz Award a finalistky National Book Award.

Četli jste nějakou z těchto knih a líbila se Vám ? :)

16 komentářů:

 1. Poslední dopis, Ostrov lhářů a Léto na druhý pokus bych si strašně moc chtěla přečíst! :-D Život jedna báseň jsem četla a moc se mi líbila :-D Ať se ti olány vydaří! :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :).
   Tak snad se bude taky líbit :)

   Smazat
 2. Báječné knihy si chceš přečíst. Na knihu Bezpečný přístav jsem dělala nedávno recenzi a moc se mi kniha líbí. Na knihy Vypravěčka Než jsem tě poznala a Život jedna báseň se určitě těš, protože tyto knihy patří mezi mé nejoblíbenější. Jediné co si chceme společně přečíst je Léto na druhý pokus. :)
  http://readingwithlu.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky :).
   Doufám že se mi taky bude líbit, ale tak myslím že nehrozí u této knhiy aby se mi nelíbila když ji napsal Sparks :)).
   Tak to se mám opravdu na co těšit.. Všechny tř knihy vypadají opravdu skvěle :)).
   Na knihu Léto na druhý pokus už se brzo chystám :).

   Smazat
 3. Páni krásné knihy.Já bych si chtěla přečíst všechny co tu máš :-D :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju. :)
   Ta to je skvělý :). Jednou se k nim určitě taky dostaneš :).

   Smazat
 4. Bezvadné knihy.
  Já se chystám na Ostrov lhářů. Mám ho na recenzi a termín odevzdání se mi blíží, takže je načase se do něj pustit. Jsem na to hodně zvědavá.
  Léto na druhý pokus mám doma už nějaký ten pátek. Snad se k němu dostanu - když už je to léto, že:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :).
   Tak snad se ti to taky bude líbit :).
   No právě, proto doufám že to stihnu přečíst ještě teď v létě :).

   Smazat
 5. Vypravěčka na mě udělala velký dojem! O Ostrově lhářů slyším ze všech stran, taky se po ní budu muset podívat. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já doufám že udělá i na mě. Ta knížka vypadá vážně úžasně :o :).

   Smazat
 6. Krásny výber, určite ti spríjemnia leto :)

  OdpovědětSmazat
 7. Léto na druhý pokus je na leto ako stvorená :3

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, taky si to myslím :). Takže doufám že to stihnu přečíst :D :).

   Smazat
 8. Držím palce, abys to všechno zvládla a přečetla. Léto na druhý pokus je opravdu vhodné čten do tohoto období, taky jsem knihu četla ve vedrech a je to skvělé.. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :). Nevím jstli zvládnu přečíst vše, ale aspon něco. :)
   Tak to už se na ní opravdu moc těším :).

   Smazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)