sobota 28. června 2014

Knižní plány na léto 2014Co hezkého se chystám číst o prázdninách? Jak asi víte plno blogů teď přidává tento článek a já jsem se rozhodla, že ho taky udělám. Představím vám jenom pár knih, které mám v plánu o prázdninách určitě přečíst. Nepředstavím všechny, protože by článek byl moc dlouhý a protože ještě sama nevím co všechno budu číst. Jinak bych chtěla přečíst aspoň tak 20 knih, ale nevím jestli se mi to podaří :D. Teď vám ukážu 7 knih. 

Počkám na tebe - J. Lynn
Na něco se vyplatí si počkat…

Devatenáctiletá Avery Morganstenová nastupuje na malou univerzitu v Západní Virginii, tisíce kilometrů od domova. Domnívá se, že vzdálenost jí pomůže uniknout před tím, co se jí stalo na halloweenském večírku před pěti lety, kdy se její život navždy změnil. Nyní jen musí chodit včas na vyučování, nosit na levém zápěstí náramek, nepřitahovat k sobě zbytečnou pozornost a možná si najít pár přátel, protože to by byla příjemná změna. Rozhodně ale nepotřebovala a neměla v úmyslu přitáhnout pozornost jediného kluka, jenž by mohl otřást nejistou budoucností, kterou si pro sebe naplánovala.

Něco se vyplatí prožít…

Cameron Hamilton je metr devadesát vysoký sexy bůh s oslnivě modrýma očima, jemuž ženy padají k nohám. Má pozoruhodnou schopnost vyvolávat v Avery touhy, o nichž se domnívala, že jsou jí už navždy zapovězeny. Uvědomuje si, že se od něj musí držet dál, ale okouzlující a vtipný Cam s tím zatraceným dolíčkem na tváři se objevuje všude, kam se pohne. Zaplést se s ním je nebezpečné, ale když jiskřivé napětí, které je zachvátí pokaždé, jakmile se ocitnou spolu, už nelze dál přehlížet, probudí Cam v Avery něco, o čem neměla tušení, že v ní dřímá.

O něčem by se nikdy nemělo mlčet…

Když však Avery obdrží několik výhružných zpráv a telefonátů, nemá na vybranou a musí se postavit čelem minulosti, kterou toužila pohřbít. Někdo jí totiž odmítá dovolit, aby zapomněla na tu noc, kdy se všechno změnilo. Až zničující pravda vyjde najevo, vydrápe se z ní Avery tentokrát bez jizev? A bude tu Cameron pro ni, aby jí pomohl, nebo ho stáhne s sebou do propasti?

Za něco se vyplatí bojovat…Přivolávání - Kelley Armstrong
Chloe vidí mrtvé lidi. Ano, jako ve filmech. Problém je, že vidět duchy v reálném životě znamená jednosměrnou jízdenku na psychiatrii. Ovšem nic není tak, jak se na první pohled zdá…Jmenuji se Chloe Saundersová a můj život už nikdy nebude stejný jako dřív. 
Ve svých patnácti letech jsem vůbec netoužila být jiná než ostatní. Chtěla jsem chodit do školy, mít kamarády, bavit se. A taky jsem chtěla, aby si mě trochu víc všímali kluci. Už ani nevím, jaké je to být obyčejná holka. Všechno nabralo zcela jiný směr toho dne, kdy jsem ve škole poprvé spatřila ducha. Vyděsil mě tak, že nikdo nezapochyboval o tom, že jsem se naprosto pomátla. Teď už ve škole všichni vědí, kdo jsem. Jen z jiných důvodů, než bych si přála.

Ve filmech nejsou duchové nic neobvyklého. Když se však v reálném životě snažíte lidem vysvětlit, že vidíte duchy zemřelých lidí, automaticky získáte poukaz na pobyt v léčebně pro duševně choré. A tak jsem se ocitla zavřená v Lylově domově, což je „speciální zařízení“ pro narušenou mládež. Chtěla jsem se co nejdříve uzdravit a vypadnout odsud. Brzy jsem ale pochopila, že je to jiný domov, než se na první pohled zdá. Dějí se tady podivné věci a ani mí noví spolubydlící nejsou choré bytosti. Mají zkrátka poněkud zvláštní schopnosti. Nevím, komu mohu důvěřovat. Musím přijít na to, jaká nebezpečná tajemství skrývá Lylův domov... , a to dříve než povstanou jeho kostlivci a začnou mě pronásledovat.


Měděný jezdec - Paullina Simonsová
Poutavá historická freska je zároveň nezapomenutelným příběhem o lásce vzdorující hrůzám války i lidské zášti. 17letá Taťána vyrostla v Leningradě, v městě, kde památníky zašlé slávy kontrastují s šedivou realitou stalinského Ruska. V roce 1941, ten den, kdy Němci napadnou Rusko, se Taťána poprvé zamiluje - vzápětí pocítí trpkost zakázané lásky: nadporučík Alexandr Bělov je vyvolený její sestry Dáši. Navíc má Alexandr temné tajemství - pochází z rodiny amerických komunistů, kterou zlikvidovalo NKVD. Lásce Taťány a Alexandra není přáno: město drtí německá blokáda, hladomor, zima a všudypřítomný strach ze smrti. Ale jindy slabá Táňa se ukáže jako nejsilnější člen rodiny a s Alexandrovou pomocí překonává všechny útrapy. Nejtěžší zkouškou však bude odolat vlastní touze.

Archiv - Victoria Schwabová
Představte si místo, kde mrtví odpočívají na policích jako knihy. Každé tělo má svůj příběh, život uspořádaný v sérii vzpomínek, do kterých může nahlédnout jen Knihovník. Těm tělům se říká Historie.


Šestnáctiletá Mackenzie Bishopová pracuje pro Archiv jako Správce. Jejím úkolem je chytat a vracet Historie, které se sem tam probudí a utečou, Historie, které jsou často zmatené a agresivní. To všechno dělá s vědomím, že někde v Archivu odpočívá i tělo jejího dědy, který ji sem před čtyřmi lety přivedl, a mladšího bratra, s jehož ztrátou se zatím nevyrovnala.
Jedním z mnoha pravidel Archivu je, že v něm musí být naprosté ticho. Některé Historie totiž mají lehký spánek a stačí málo, aby se vzbudily. Ale teď jako by někdo neklidné mrtvé budil záměrně, z Archivu jich uniká víc a víc, a někteří mají dokonce pozměněné vzpomínky. A je na Mac, aby vypátrala, proč se to všechno vlastně děje a kdo za tím stojí, pokud možno dřív, než celý Archiv padne a ona přijde i o to málo, co z jejích blízkých zbylo… 


Ve stínu černých ptáků - Cat Wintersová
V roce 1918 si v kalifornském San Diegu vybírají svou daň smrtící chřipka a první světová válka. Šestnáctiletá Mary Shelley Blacková, pojmenovaná po slavné autorce románu o Frankensteinovi, dívka s přírodovědným nadáním, která se ocitla bez rodičů, odjíždí ke své tetě z Portlandu v Oregonu do San Diega.


Zděšeně sleduje, jak se zde zoufalí pozůstalí hrnou na seance a k fotografům duchů, kde hledají útěchu. Jedním z takových fotografů je i bratr jejího milého Stephena Emberse Julius, jehož Mary Shelley považuje za podvodníka.
Po Stephenově smrti na válečné frontě ve Francii se Mary Shelley vystaví v bouři bleskům, je zasažena a nakrátko umírá. Když se vrátí mezi živé, má zvláštní schopnost – cítit chuť emocí. Stephenův duch se k ní v noci vrací a prosí ji o pomoc – nemůže odpočívat v pokoji, protože ho mučí tajemní obrovští černí ptáci.
Uvěří Mary Shelley v existenci duchů? A podaří se jí odhalit důvod Stephenova utrpení a pomoci mu?

Amy a Roger: Na cestě - Morgan Matsonová
Amy se na léto dvakrát netěší. Její máma se rozhodla přestěhovat na druhý konec země a Amy má teď za úkol dovézt její auto z Kalifornie do Connecticutu. Problém je, že od té doby, co její otec zemřel při autonehodě, se Amy není schopná posadit za volant. Děsí ji to. A v tu chvíli přichází na scénu Roger, prý starý přítel rodiny (jak tvrdí Amyina matka), který má také v plánu road trip přes půlku Států. Nejkratší možná trasa je naplánovaná, tak stačí vyrazit… Proč to ale nevzít zábavnější cestou? Udělat si pár zajížděk rodičům natruc a poznat Ameriku? Pomůže to oběma, aby se vyrovnali sami se sebou a zacelili bolavé rány?Trochu šílená jízda Amerikou + špetka romantiky = báječné čtení nejen na léto! Navíc s přidanou hodnotou spousty obrazového materiálu a playlistů připravených přímo pro vaše uši, aby se vám lépe četlo!


Pýcha a předsudek - Jane Austenová
Klasický román z prostředí zámožných středních vrstev na anglickém venkově na konci 18. a počátku 19. století.


Autorka líčí klidný a ničím nerušený život, všední radosti, zábavy a starosti. Rodinný klid bývá narušen zejména tehdy, když jsou v rodině dcery a na obzoru se objeví možný ženich. Vdavky jsou pro ženu v této době jedinou možností zaopatření a proto je nutné důmyslné splétání sítí kolem kandidáta ženitby. Autorka dává svému románu ironický podtext. Všechny postavy románu - stoický pan Bennet, jeho energická manželka a pět dcer vstoupily již dávno do podvědomí čtenářské veřejnosti...

Tak to jsou knihy, které mám v plánu si přečíst určitě, jen nevím jak to vyjde s Pýchou a předsudkem, mám to sice rezervované v knihovně, ale nevím jestli se mi ji podaří získat do konce prázdnin, já doufám že jo, protože ji chci mít přečtenou do povinné četby.

Četli jste nějaké knihy? Líbila se vám? Nebo se taky na nějakou teprve chystáte? :)
Pište do komentářů ;).

22 komentářů:

 1. Archiv nič moc teda, ale Pýcha a predsudok je úžasné dielo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já doufám právě že Archiv se mi bude líbit :). Na Pýchu a předsudek se těším moc.. určitě se mi to bude líbit :)).

   Vymazat
 2. Super výběr. :)
  Počkám na tebe si určitě přečti! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky :). Neboj to si určitě přečtu a snad se mi to bude líbit jako tobě :D.

   Vymazat
 3. Zajímavý výběr, knihy jsou opravdu úžasné. :) Většinu z nich bych si taky chtěla přečíst! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad budou i po přečtení všechny úžasné a žádná mě nezklame :). Tak snad i ty si je časem přečteš ;).

   Vymazat
 4. Wintersová a Austenová - dobrá volba :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Anonymní29/6/14

  Akorát Měděného jezdce bych spíše doporučila na zimu, dyť ten příběh přímou zimou zavání. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To chápu, ale kniha si myslím, že my dá trochu zabrat a teď na ní mám právě i dostatek času, takže ono to na druhou stranu bude aspoň zajímavý :DD.

   Vymazat
 6. Dobrý výber :) Počkám na tebe je skvelé a Přivolávaní by som si tiež veľmi rada chcela prečítať :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Počkám na tebe jsem dost zvědavá, snad kniha nezklame :).

   Vymazat
 7. Měděného jezdce jsem četla a je to dokonalá kniha! Archiv, Ve stínu černých ptáků a Pýchu a předsudek si chci taky přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měděný jezdec bude určitě skvělá kniha i pro mě.. ale i tak jsem na to dost zvědavá :D. Určitě si i ty ostatní knihy časem přečti, jsem zvědavá jak se budou líbit tobě :).

   Vymazat
 8. Samé skvělé knížky!
  Hlavně Měděný jezdec a Ve stínu černých ptáků ♥
  PS: Hlavně díky Tobě jsem si od Fortuny nechala poslat Chlapec na dřevěné bedně :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! :)
   Na tyhle se právě těším i nejvíc. Snad se mi taky budou líbit :).
   Jé tak to jsi mě strašně moc potěšila. :) Ještě teď si pamatuju na to, že jsem recenzi psala trochu z fleku a že jsem právě byla ještě trochu mimo z knížky, takže jsem si i myslela, že ta recenze asi nebude moc dobrá.. a už vůbec jsem si nemyslela že bych na ní tebe mohla takhle nalákat :)). Jsem za to fakt ráda a moc se těším na tvou recenzi :))).
   Ještě jednou děkuju za milý komentář :), úplně jsi mi zvedla náladu teď :)).

   Vymazat
 9. Pýcha a Předsudek! :-) Nejkrásnější! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Film byl krásný, takže myslím, že i kniha bude krásná :)).

   Vymazat
 10. Anonymní30/6/14

  Máš se na co těšit! Amy a Roger: Na cestě i Pýchu a předsudek jsem si zamilovala:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to je super :D. Snad se mi taky budou líbit obě tyto knihy :).

   Vymazat
 11. super výběr. Měděného jezdce si určitě užiješ, ale doporučuju ti hned po něm si vzít 2. díl, protože... no, však uvidíš :D

  na Pýchu a předsudek se moc těším a normálně je to ostuda, že jsem ji ještě nečetla, když je to tak slavné dílo. uvidíme, kdy to stihnu...

  Ve stínu černých ptáků taky skvělá volba a moc se na ni těším :-) obálka je úžasná a zpracování knihy uvnitř taky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne :D, druhý díl u sebe nemám :), takže mě nestraš že si ho budu muset okamžitě sehnat :D, ale i tak budu to prostě muset nějak vydržet :D.

   Podle mě to nečetlo mnohem víc lidí, takže podle mě můžeš být v klidu :), někdy se k tomu určitě dostaneš :).

   Doufám, že knížka mě nezklame, mám od ní docela očekávání :).

   Vymazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)