pátek 5. září 2014

Knižní doporučení (7)Meme z mojí dílny.

Jde o to ukázat ostatním knihu, která mě zaujala a doporučit ji dál.

Kniha: Divergence
Autorka: Veronica Roth
Anotace: Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost – Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.
Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit. 
GOODREADS

Myslím, že tuhle knihu není nutno nijak moc více představovat, ale i tuto i vám přesto chtěla doporučit. Uvedla jsem sice jenom první díl, ale určitě vám můžu doporučit další dva díly!! Pro mě jedna z nejlepších dystopií a ještě teď si pamatuji jak jsem si ji tehdy kupovala, protože to je jedna z prvních knih co jsem si koupila. Mnoho lidí má radši Hunger Games, ale mě více oslovilo toto. Je to dokonalý příběh :) a myslím, že kdo knížku nečetl, tak by to to měl určitě napravit:).

12 komentářů:

 1. Divergenci si chci brzy přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Divergence je boží kniha! :)

  OdpovědětVymazat
 3. ještě jsem ji taky necětla :-) doufám, že co nejdřív se do ní začtu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Snad jo, nevíš o co přicházíš :).

   Vymazat
 4. Je to absolutně úžasná kniha. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo :), jsem zvědavá jestli ji u mě vůbec nějaká jiná knihy překoná :D.

   Vymazat
 5. Divergenci bych si chtěla jednou přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou určitě musíš :D, určitě nebudeš litovat :)).

   Vymazat
 6. Divergenci jsem četla a moc se mi líbila. Stejně jako ty i já mám raději Divergenci než HG. Bohužel se nějak nemůžu dostat k přečtení posledního dílu. Nechci, aby to skončilo. Ale asi bude muset :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé tak to jsi asi první o kom takhle vím a je super že se někdo další takový najde :).
   Přečti si poslední díl, taky se mi do něj moc nechtělo, ale věř mi že to bude stát za to :).

   Vymazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)