sobota 6. září 2014

On my wishlist (50)


Meme pořádá Book Chick City.

Cílem meme je každou sobotu (nebo alespoň nějakou sobotu) ukázat knihu/y, které bychom si přáli mít. Můžou to být knihy staré, nové nebo i ty které ještě nevyšly.


Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona.
Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunku.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.

Sage pochází z rodiny s židovskými kořeny a její babička přežila holocaust. Ona sama se snaží vyrovnat s jiným traumatem – se smrtí matky. Na skupinové terapii se seznamuje s devadesátníkem Josefem Weberem. Při jednom z jejich rozhovorů ji tento muž, kterého si všichni v jeho okolí váží a mají ho rádi, požádá, aby mu pomohla spáchat sebevraždu. Tíží ho svědomí, přirozenou smrtí se mu však zemřít nedaří. Aby Sage přesvědčil, vzpomíná na své působení v SS i koncentračních táborech. Po dlouhém zvažování Sage kontaktuje úřad pro vyšetřování nacistických zločinů a podaří se jí přesvědčit babičku, aby jí i ona vyprávěla o svém mládí. Zděšeně naslouchá, co všechno zažila v polském ghettu, v Osvětimi i později na útěku. Je možné, že se s Josefem Weberem setkala a může ho usvědčit? A kdyby Sage vyhověla přání starého muže – byla by to vražda, nebo vykonání spravedlnosti na tyranovi? Kontroverzní brilantní román o vině a trestu americké bestselleristky Jodi Picoultové.

16 komentářů:

 1. Selekci mám také na seznamu. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, jsem zvědavá co na to řekneš :).

   Vymazat
 2. Ta Vypravěčka zní zajímavě. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Selekce vypadá rozhodně zajímavě :)
  Od Jodi Picoult bych si ráda něco přečetla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak :).
   To já taky a tohle vypadá skvěle :).

   Vymazat
 4. Knihu vypravěčka bych si chtěla přečíst vypadá dobře. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda :), už jen anotace je skvělá :)).

   Vymazat
 5. Obě dvě knihy mi mají přijít, tak jsem na ně zvědavá :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super tak to se těším na recenze :)).

   Vymazat
 6. Páni, Selekce mi brzy přijde! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To se máš :). Jsem zvědavá jak se ti to bude líbit :)).

   Vymazat
 7. Selekci chci taky. Viděla jsem jí naživo v knihkupectví a je nádherná! Vypravěčka má moc pěknou obálku :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tomu věřím že je nádherná :).
   Přesně tak :))).

   Vymazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)