sobota 27. září 2014

On my wishlist (51)


Meme pořádá Book Chick City.

Cílem meme je každou sobotu (nebo alespoň nějakou sobotu) ukázat knihu/y, které bychom si přáli mít. Můžou to být knihy staré, nové nebo i ty které ještě nevyšly.
Když Imogen a Anně náhle zemře babička a odkáže jim cukrárnu na pláži, jejich životy se převrátí naruby. Jenže staromilská retro cukrárna potřebuje zoufale získat zákazníky, jinak dědictví babičky Vivien zmizí nadobro. Blíží se léto a Anna s Imogen se rozhodnou, že to nevzdají a že právě jejich zmrzlinárna se dostane na mapu gurmánských zážitků na jižním pobřeží Anglie. Jenže zatímco Imogen zůstane za pultem, Anna se vydá do Itálie pochytat nejnovější trendy ve světě zmrzliny – a přitom zjistí, že práce po boku špičkových odborníků může přinést nejen nové znalosti…

Zimní příběh je kniha a příběh o lásce, která se stala předlohou pro stejnojmenný film s Colinem Farellem v hlavní roli.
O čem vypráví Zimní příběh? Hlavním motivem je osudová láska, která trvá napořád a přežije všechno. Nelze ji odehnat, protože ji člověku staví do cesty sám osud. Jedné zimní noci se vypraví irský zlodějíček a sirotek do velkého krásného domu, který vypadá opuštěně, aby tam něco ukradl. Jenže dům není prázdný. Sice všichni někam odjeli, ale v domě zůstala nemocná dívka, která nebyla schopná odjet s rodinou.
Jmenuje se Beverly a postupně ukazuje Peterovi svůj svět i svou duši. Peter se neumí ubránit citu a do dívky se beznadějně zamiluje. Když mu Beverly zanedlouho zemře doslova v náruči, mohlo by se zdát, že je konec velké lásky. Ale není tomu tak. Zimní příběh dál pokračuje. Osud posílá Petera do budoucnosti, kde bude mít možnost svou lásku zachránit...

10 komentářů:

 1. Zmrzlinové sedmé nebe si taky chci moc přečíst!
  A Zimní příběh - no moc nevím, má to hrozně moc stran, ale když je i film :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem ráda :).
   Jo má to moc stran, ale já bych si to před filmem chtěla moc přečíst a doufám, že se mi to bude aspoň tedy líbit :)).

   Vymazat
 2. Zmrzlinové sedmé nene by som si rada prečítala. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Zimní příběh mě také láká. .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo ta kniha je hodná lákavá, i když má tolik stran :D.

   Vymazat
 4. Obě dvě knihy bych si také chtěla přečíst, mají krásné obálky :)

  OdpovědětVymazat
 5. Zmrzlinové sedmé nebe si chci dlouho přečíst a to stejné Zimní příběh. Viděla jsem film v kině a chtěla bych si to i přečíst :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych si právě chtěla nejdříve přečíst knihu, ik dyž film mě už láká nějakou tu dobu, ale stále se aspoň držím :)).

   Vymazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)