čtvrtek 31. října 2013

Nebezpečná láska - Recenze


Kniha: Nebezpečná láska
Díl v sérii: 1
Série: Bavettovi
Autorka: Kateřina Petrusová
Počet stran: 376
Nakladatelství: Fragment
Anotace: Na doporučení posledního zaměstnavatele získá mladá newyorská ošetřovatelka Paige práci v rodině Bavettových, bohatých podnikatelů pocházejících z Itálie. Má se starat o jejich syna Michaela, mladého muže, který se po autonehodě duševně vrátil do období svého dětství. Paige si k němu postupně nachází cestu a Michael si ji velice oblíbí. Postupem času Paige přichází na to, že se dostala do newyorského podsvětí a její zaměstnavatelé jsou součástí mafie. Co se stane, až se jednou Michael probere? Dostane se Paige ze spárů Bavettových, když odhalila jejich tajemství? 

Něco o autorce:
Kateřina Petrusová se narodila 23. března 1982 v Pardubicích. Své první dvě povídky napsala ve čtrnácti letech. Další přišly o tři roky později, kdy se zúčastnila literárních soutěží. Hned potom šlo psaní opět k ledu, dokud nenarazila na plno stějně nadšených pisatelek. Tentokrát už toho nenechala a vyklubala se z toho její knižní prvotina s názvem Nebezpečná láska.
V současné době žije v Pardubicích se svým manželem a dvěma dcerami.

Může obsahovat spoiler!!

Paige, mladá ošetřovatelka přijde o svou dosavadní práci, protože její pacient zemřel. Ten má syna, který ji nabídne práci v rodině Bavettových a kde by se měla starat o Michaela, ten sice vypadá dospěle, ale chová se jako malý kluk. Paige tomu zpočátku nerozumí, protože se s žádným takovýmhle pacient zatím ještě nesetkala. Později ale zjistí, že měl autonehodu. Také se dozví co jsou vlastně Bavettovi zač a neví jestli má nadále u nich zůstat nebo odejít, kvůli Michaelovi se rozhodne zůstat. Za čas si Paige, ale uvědomí co se stane pak když se Michael probere? Začnu asi tím, že nemám slov. Takhle skvělou knížku jsem nečetla už celkem dlouho a pomalu bych ani nevěřila, že ji napsala česká autorka, ale já patřím k těm kdo mají rádi české autorky. Moc knih jsem jich sice nečetla, ale když se to veme líbily se mi všechny.
 Knížka mě chytla už jenom kvůli tomu, že Paige je ošetřovatelka a pomáhá nemocným. Sama jsem uvažovala, že bych tohle v budoucnu třeba i dělala.

Z postav jsem si hned zamilovala Michaela (a od té doby je to moje další oblíbená postava), ale ne jenom
toho malého, ale i toho velkého, ke kterému jsem si zpočátku hůř hledala cestu. Ke konci jsem ho měla možná i radši, přece jsem už starší :D.
Paige, hlavní hrdinka příběhu, tu jsem ze začátku moc nemusela, ale od tý doby co se starala o Michaela, tak jsem na ní změnila názor a začala jsem ji mít ráda.
U Roberta (bratr).. za tu dobu jsem ho moc nestihla poznat, ale často mi lezl na nervy, mohlo se chovat líp.
K nikomu z postav nemám výtku.


Konec knihy.. Můžu říct, že jsem ráda, že konečně vím o čem mluví ostatní čtenáři této knihy. Pár názorů
psalo, že byl konec předvídatelný, ale já jsem o tom neměla nějak čas přemýšlet, protože jsem celou dobu rozdýchávala  to co se v knížce stalo a když jsem se tak trochu uklidnila byla jsem v tom zas :D (kdo četl asi tuší o čem mluvím). Nemůžu popřít i to, že jsem chvilku brečela, ale vážně to nešlo. Kdo četl všechno asi pochopí a kdo nečetl pochopí když si knížku přečte. Jinak tam nemuselo být v druhé polovině knihy tolik romantiky, ale to už je taková maličkost.

Obálka - Líbí se mi moc, hlavně když tam jsou oba hrdinové příběhu :).

Slovo závěrem..
Je to prostě úžasná knížka, které nechybí romantika, napětí, akce, humor, vtip a je hlavně plná zvratů a překvapení.. prostě od každýho trochu a
proto je knížka taková jaká je, je dokonalá a stojí za přečtení!! A hlavně nepřemýšlejte jestli si ji přečíst nebo ne, za mě je to rozhodně ano a myslím si, že se mnou bude souhlasit víc lidí. Jinak by bylo super kdyby knížku vydali třeba i v zahraničí, protože by mě zajímal názor i jejich. Knížku můžu doporučit strašně moc.
Hodnotím ji pěti hvězdičky a nejradši bych dala i víc, protože to nějak ani nestačí.

PS: A hlavně neodsuzujte české autory, někdy je to opravdu škoda, protože i my dokážeme napsat skvělou knížku!! 

Hodnocení obálky

Moje hodnocení

Hodnocení v procentech 
100 %

Tímto bych chtěla mockrát poděkovat nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku.
Knihu si můžete objednat ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)