sobota 16. srpna 2014

On my wishlist (48)


Meme pořádá Book Chick City.

Cílem meme je každou sobotu (nebo alespoň nějakou sobotu) ukázat knihu/y, které bychom si přáli mít. Můžou to být knihy staré, nové nebo i ty které ještě nevyšly.


Poslední léto, které by mělo trvat navěky…
Rodina Taylor Edwardsové nepatří zrovna mezi ty, co drží pohromadě. Pak ale přijde táta s tou hrozivou novinkou, zbývá mu už jen pár týdnů života a přeje si strávit svoje poslední léto s rodinou ve starém letním domě u jezera, kde byli naposledy, když bylo Taylor dvanáct. Nacpaní do domečku, co se najednou zdá mnohem menší a mnohem víc venkovský než kdy dřív, se teď snaží najít cestu jeden k druhému. 
Taylor má moc ráda třpytivé jezero a vonící les, večery na pláži… ale před lety tu zklamala nejen svoji nejlepší kamarádku, ale i první lásku, takže vrátit se sem pro ni vůbec není snadné. Teď se to pokouší napravit, neutéct od odpovědnosti a co možná si nejvíc užít tohle léto a poslední dny se svým tátou, které se nenávratně krátí. Každý si ale zaslouží druhý pokus – rodina, kamarádi i láska.
Nová kniha od Morgan Matsonové, autorky Amya Rogera: Na Cestě, vám zase zlomí srdce!

Neznámé kosti, neodhalená tajemství a nevyřešené zločiny staré téměř dve stě let vrhají zlověstné stíny až do současnosti... Učitelka Julia Hamillová zvelebuje zahradu starobylého domu, který si koupila po nedávném rozvodu, a v kamenité půdě objeví zakopanou lidskou lebku. Přivolaní odborníci exhumují celou kostru a bostonská soudní patoložka Maura Islesová pozná, že patřila ženě a nese jasné známky vraždy. Kdo byla ta neznámá a co se jí přihodilo, však zůstává skryto v minulosti. Norris Marshall, nadaný, ale nemajetný posluchač bostonské lékařské fakulty, si na studium v roce 1830 přivydělává ve společnosti zloděje mrtvol, který prodává nebožtíky jako materiál pro pitvy. I toto děsivé podnikání však bledne vedle brutálních vražd dvou ošetřovatelek a lékaře, jež se odehrají poblíž nemocnice. Nešťastnou shodou okolností se právě Norris stává hlavním podezřelým. Aby prokázal nevinu, musí vyhledat jedinou svědkyni, která stejně jako on tajemného vraha zahlédla. Tou je Rose Connollyová, půvabná sedmnáctiletá švadlena z bostonské chudinské čtvrti, jež se právem obává, že bude další obětí... Tess Gerritsenová nás ve svém novém příběhu vtahuje tentokrát z větší části do předminulého století a provází nás hřbitovy, pitevnami i porodnickými sály, ponurými výčepy i honosnými sídly tehdejší honorace. Vyzbrojena znalostí historických reálií včetně nesnadných počátků moderní medicíny důmyslně propojuje osudy současných postav s příběhem z minulosti a temnou spletí hrůzných zločinů směřuje k šokujícímu závěru.

12 komentářů:

 1. Léto na druhý pokus by mě také zajímalo :) A má vážně překrásnou obálku.

  OdpovědětVymazat
 2. Léto na druhý pokus mám už asi dva mesiace rozčítané v anglitčine :D a akosi sa s tým neviem pohnúť a netuším prečo lebo kniha je vážne super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak uvidíš třeba časem s tím zas pohneš :), ale je fajn že se ti kniha líbí :).

   Vymazat
 3. Léto na druhý pokus mám doma nějaký týden, ale ráda bych si ji přečetla. Buď ještě letos, nebo příští léto. :D :)

  OdpovědětVymazat
 4. Léto jsem četla a moc se mi to líbilo. :) Zahradu jsem už někde viděla a chtěla bych si ji časem taky přečíst. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám, že se to bude líbit i mě :).
   Tak doufám, že se k té knize taky dostaneš :).

   Vymazat
 5. Léto na druhý pokes by som tiež chcela. :)

  OdpovědětVymazat
 6. Léto na druhý pokus si chci taky přečíst. Zahradu kostí si možná koupím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by bylo super, ráda bych na knihu znala i tvůj názor :)

   Vymazat

Děkuju za vaše komentáře!!! :)